Ucieczka, która okaże się pułapką

ByAdam

Ucieczka, która okaże się pułapką

Nie ma dokąd uciekać, kochana

Sprawa Rity” to najnowszy romans gangsterski od Anny Wolf. Autorka, po dobrze przyjętym cyklu Gangsterzy, postanowiła eksplorować temat i dostarczać podobnie skrojonych bohaterów. Tym razem przeniesiemy się w świat handlarzy kradzionymi samochodami, którzy, po dwóch stronach barykady, toczą ze sobą małą wojnę podjazdową. Teoretycznie między ekipami panuje pokój, jednak to wcale nie znaczy, że nie będą od czasu do czasu wyzywać się na pojedynki. Jeden z nich przyjmie nieoczekiwany zwrot akcji, z pewnością przez nikogo nie zamierzony.

Rita wywodzi się z gangsterskiego półświatka, a umiejętności życia poza granicami prawa odziedziczyła niejako po ojcu. To właśnie jemu chce zaimponować i cały czas, niezmiennie, podnosi sobie poprzeczkę i stara się uczestniczyć w sprawach, które do tej pory przeznaczone były wyłącznie dla jej kolegów po fachu. Kiedy nadarza się okazja, by ukraść auto, które przeznaczone jest dla bossa z Białorusi, to właśnie ona wyruszy, by dopiąć wszystkiego. Czego nie wie, to fakt, że zostanie na nią zastawiona pułapka, która może kosztować ją życie.

Czarny wkracza do akcji

Kuba jest osobą, która potrafi załatwić wszystko. W świecie handlu kradzionymi przedmiotami radzi sobie wyśmienicie, pnie się po szczeblach kariery, jeśli tak możemy to nazywać oraz bardzo szybko zyskuje uznanie swojego szefa. Czeka go zadanie, będące jednocześnie wyróżnieniem – ma dopilnować, by pięć luksusowych aut znalazło się u pewnego białoruskiego gracza. Pięć samochodów to nie taka prosta przeprawa, ale Czarny planuje wszystko dość skrupulatnie. Nie przewidzi, że jedno z nich będzie ukradzione przez Ritę. Nie może też zaplanować tego, że podczas powrotu z nieudanej do końca akcji wbiegnie do jego samochodu i będzie prosiła o przewiezienie na polską stronę.

Między bohaterami, mimo oczekiwanej nienawiści, zrodzi się uczucie. Z początku wyłącznie fizyczne, ale to właśnie ono każe im się zastanowić nad tym, czym zajmują się w życiu i czy to faktycznie tego warte. Ich szefowie bardzo szybko zaczną coś podejrzewać i będą się starali ukrócić ich niedorzeczny pomysł. Bohaterowie w szybkim tempie staną się wrogami dla wielu osób i nie będą wiedzieli jak wybrnąć z tej sytuacji. Rita i Czarny uknują plan, który jest dość ryzykowny. Jeśli się uda, będą mogli być razem i cieszyć się sobą. Najmniejsze zaniedbanie lub niedopatrzenie sprawi, że każde z nich pożegna się z życiem. Czy warto? Na tym etapie z pewnością.

 

 

About the author

Adam administrator